Корзина
106 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
ТОВ Інтер-Агро С
+380 (98) 510 84 81
+380671923086
+380500121747
+380500119943

Елементи які позитивно впливають на перезимівлю озимих зернових

Елементи які позитивно впливають на перезимівлю озимих зернових

Рекомендації по обробітку озимих зернових

В даному листі хочу звернути Вашу увагу на недооцінену роль ряду макро- та мікроелементів, які так необхідні для збереження майбутнього врожаю в складний зимовий період та в подальшому збільшення врожаю озимих зернових культур.

 Одними з основних мікроелементів є фосфор та калій. Ці елементи позитивно впливають на зимостійкість рослин, яка залежить від накопичення з осені захисних речовин, перш за все цукрі, біохімічних та фізіологічних факторів (стан протоплазми, накопичення гідрофільних колоїдів, вільних амінокислот, гідролізу білків і таке інше). Фосфор та калій сприяє більшому накопиченню захисних речовин в рослині з осені(В.Г. Мінеєв «Агрохімія»).

За допомагаю достатньої кількості для рослини фосфору(P), активно розвивається первинна та вторинна кореневі системи. Це має важливе значення в процесі накопичення поживних речовин для кращої перезимівлі та активного розвитку рослин в період відновлення вегетації на весні.

Калій(K)бере участь в процесах синтезу та відтоку вуглеводів в рослині, обумовлює водо утримуючі властивості клітин та тканин, впливає на стійкість рослин до несприятливих умов зовнішнього середовища та стимулює імунну систему культур.

У довідковій літературі наводяться середні значення коефіциентувикористання основних добрив рослиною, отримані різними методами: N – 50 -80%;P – 15-25%; K – 35-70%. Використання фосфору з основних добрив у польових умовах склало: пшеницея – 10-11%, ячменем – 10,8-16%.

Отже, виходячи з приведених даних рекомендуємо на початкових фазах розвитку озимих зернових культур про стимулювати рослини шляхом позакореневого внесення  Мікро-Мінераліс (фосфор-калій) в дозі 1,5 л/га. Вартість обробки 1 га становить  93 грн.

Марганець (Mn)впливає на проходження процесів фотосинтезу, дихання, синтезу білків, вуглеводів та азотного обміну. Регулює утворення ростових гормонів та засвоєння заліза, що впливає на засвоєння хлорофілу. Сприяє синтезу та підвищенню вмісту цукрі у листках озимих зернових, забезпечуючи вищу морозо- та зимостійкість, підвищує врожайність . Найбільше засвоюється марганець від фази кущення до колосіння. Необхідний вже на початку вегетації, забезпечуючи формування високоврожайного типу рослин. Тому марганець рекомендується вносити під час під час протруєння насіння і пізніше – у фазі 2-3 листків та на весні до фази першого вузла(В. Петриченко, В. Лихочвор «Рослинництво»).

Мідь (Cu) входить до складу ферментів і бере участь в окисно-відновлювальних перетвореннях , близько 50% її міститься в хлоропластах. Вона впливає на розвиток та будову клітини, підвищує стійкість до грибкових та бактеріальних хвороб, підвищує морозо-  та зимостійкість. Мідь сприяє кращому засвоєнню азоту.

Найбільша кількість міді засвоюється рослиною від фази кущення до колосіння.

Окрім вище зазначених елементів на протязі вегетації потрібні ще такі елементи, як: магній (Mg); залізо (Fe); цинк (Zn); бор (B); молібден (Mo); кобальт (Co); кремній (Si).Про важливість цих елементів я постараюсь нагадати Вам, шановні партнери перед початком весняних робіт.

Компаня«Інтер-Агро С» пропонує Вам та вашим клієнтам наступні варіанти для осінньої обробки озимих колосових культур (фаза початок кущення):

1.      Мікро – Мінераліс (фосфор-калій) ― 1,5 л/га + Мікро-Мінераліс (марганець) – 1 л/га. Вартість обробки становить  140 грн/га, можливі бакові суміші з інсектицидами. Цей варіант рекомендується використовувати на площах де не проводилось внесення основних добрив (з вмістом фосфору та калію) перед посівом.

2.      Мікро – Мінераліс (фосфор-калій) – 1,5 л/га + Мікро-Мінераліс (зерновий) – 1 л/га. Вартість обробки становить   144 грн/га, можливі бакові суміші з інсектицидами.Цей варіант рекомендується використовувати на площах де проводилось внесення основних добрив (з вмістом фосфору та калію) перед посівом в малих нормах.

3.      Мікро – Мінераліс (універсальний плюс) – 1,5 л/га + Мікро-Мінераліс (марганець)– 1 л/га. Вартість обробки становить  144,5 грн/га, можливі бакові суміші з інсектицидами.Цей варіант рекомендується використовувати на площах де проводилось внесення основних добрив (з вмістом фосфору та калію) перед посівом в малих нормах.

Предыдущие статьи