Корзина
106 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
ТОВ Інтер-Агро С
+380 (98) 510 84 81
+380671923086
+380500121747
+380500119943

Відновлення вегетації озимих зернових в 2018 році

Відновлення вегетації озимих зернових в 2018 році

Ось поступово починається довгоочікувана весна. Для одних аграріїв вона принесе позитивні очікування на новий сезон, для інших постане більше питань чим відповідей.

 

«Яка ситуація з зерновими?  Що робити, які заходи обрати для виходу зернових з зими? Яка фіто санітарна обстановка? Як допомогти зерновим для кращого відновлення вегетації для отримання максимального врожаю! «

 

Всі ці питання з’являються у виробників сільськогосподарської продукції, які мають озимі зернові.

На даний час можливо стверджувати, що більшість посівів зернових зиму пережили. Потрібно розуміти, що зима затягнулася, в попередні роки рослини вже в цей період  відновлювали вегетацію.

Обстежуючи посіви озимих в різних регіонах можливо стверджувати, що на даний  час на озимих почалися розвиватися хвороби в тому числі септоріози (рис 1)

Також враховуючи переміну зиму з снігом відлигами та морозами на полях можливий розвиток кореневих гнилей (рис 2).

 

Важливим питанням для подальшого успіху в вирощуванні зернових та отримання врожаю є стан кореневої системи. Обслідуючи поля можливо стверджувати, що стан кореневої системи різний [є рослини які сформували тільки первинну кореневу систему є, що мають початок формування вторинної кореневої системи].

Процеси відновлення вегетації затягнулися. Враховуючи велику ймовірність відсутності перехідного періоду між «зима-весна-літо» - постане питання про те на скільки добре розвиватися коренева система зернових на скільки вона укоріниться. Саме від того яка буде сформована коренева система буде залежати як рослина буде брати поживні речовини та вологу з ґрунту в стресові періоди вегетації.

За такої ситуації основним завданням фермера після відновлення вегетації стане виведення рослин з стресу, стимулювання розвитку кореневої системи, та боротьбу з хворобами. Тепер ці три питання розберемо детальніше.

Стрес. Рослина була в анабіозі цілу зиму, даний процес  затягнувся, ще на один місяць весни, що в свою чергу призвело до відстрочення вегетаційного періоду.

Коренева система. Коренева система відіграє одну з самих важливих ролей в отримані врожаю. Саме через кореневу систему рослина отримує поживні речовини, воду. Коренева система допомагає рослині в самі стресові «жаркі» періоди вегетації. Оглядаючи поля в різних регіонах можливо зазначити, що ситуація на полях різна, є поля де рослини розкущилися, є де 2-4 листочки. Також строката ситуація з розвиненістю кореневої системи, на деяких полях вже почала формуватися вторинна коренева система, а на деяких спостерігається наявність тільки первинної кореневої системи. Зважаючи на затяжну зиму важливим питанням стане як стимулювати розвиток кореневої системи та заставити її укорінитися на голубину, щоб в період жари рослина могла брати продуктивну вологу.

Фітопатологія «хвороби». Однією з перших проблем по хворобах буде септоріоз та снігова пліснява.

 

Постає питання як вирішити ці питання?

 

Після відновлення вегетації рекомендується застосування препарату Мінераліс Фосфор-Калій виробництва компанії Нертус. Стимулятор Мінераліс Фосфор-Калій - це добриво яке у своєму складі має калій та фосфор у органічній формі.

На весні основною складовою відновлення вегетації та формування нових побігів кореневої системи виступає такий елемент як - фосфор. Внесений фосфор  восени при низьких температурах по рослині не рухається, внесення фосфорних добрив в грунт не ефективний.

Для виходу з цієї ситуації та насичення рослини фосфором є внесення по листу фосфорних добрив. Але більшість продуктів має фосфор в недоступних формах. Мінераліс Фосфор Калій має оргінічну форму – єдина форма яка може ефективно освоюватися рослиною.

Наступною перевагою внесення Мінералізу є фунгіцидна дія. Внесений фосфор у органічній формі впливає на розвиток грибів та дає додатковий синергізм з внесенням фунгіцидів. Фунгіциди рухаються з низу в верх. При використанні препарату з фунгіцидами, молекули стимулятора протягують фунгіцид до низу посилюючи тим самим ефект роботи препарату.

Після відновлення вегетації часто можна спостерігати ситуацію коли ми вносимо в достатній кількості азотні добрива по мерзлоталому чи по вегетації сівалкою, а нижні листочки рослини мають явно виражений ефект глодання азотом [фосфор являється транспортером азоту, фосфор рослина використовує з ґрунту коли температура піднімається до 18 градусів, цей процес покращується поступово з підвищенням температури]. Для покращення ситуації з азотним голодування на весні вносимо фосфор в легко доступній форму для рослини.

Після відновлення вегетації весною маємо короткочасні приморозки які призводять до стресу та травмування листків рослини. При короткочасних приморозках в рослині «вода» яка рухався перетворюється на кристали льоду, які розривають клітини рослини та наносять стрес. При внесенні препарату Мінераліс Фосфор Калій та настання приморозків в рослині волога перетворюється на плазматичну речовину яка не травмує рослину.

Внесення живлення фосфором безпосередньо зв’язане з внесенням в баковій суміші фунгіциду. Враховуючи фіто санітарний стан на полях та наявності хвороб рекомендується внесення двохкомпонентних фунгіцидів які в своєму складі мають триазоли та та бендамідазоли. До таких препаратів можливо віднести Віртуоз (Нертус) в нормі 0.5 л/га, Фенікс Дуо (Альфа Смарт Агро) в нормі 0,6 л/га та Рекс Дуо (БАСФ) – 0,5 л/га..

Ще одним компонентом для виведення рослин з стресу є внесення стимуляторів у вигляді гумітів. Ключовим елементом внесення гумітів є їх якісна характеристика та ефективність. Бажано, що даний продукт був насичений природніми гуміновими речовинами а також мали високу концентрацію фулійових кислот до таких продуктів можливо віднести – Гіміфілд чи Лігногумат.

Схема застосування

Мінераліс Фосфор Калій (1-1,5 л/га) +Фунгіцид (0,5-0,6 л/га)+ Гумат (0,1 кг)

 

Застосовуючи вище зазначену бакову суміш ми вирішуєм ряд таких питань:

1. Виведення рослини з стресу

2. Контроль хвороб які розвиваються

3. Стимулювання розвитку кореневої системи

4. Захист рослин від весняних стресів

 

Для отримання додаткової консультації по технолгії застосування препаратів та вирощування зернових звертацтеся за телефонами:

тел 050-670-36-42

тел 097-917-42-97

 

 

 

 

ТОВ Інтер-Агро С

Предыдущие статьи