Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Біла прикоренева гниль

Біла прикоренева гниль

Збудник відноситься до грибів класу сордаріоміцети.

 

Культури
 


Вражає пшеницю, рідко - ячмінь, жито.

 

Симптоми захворюванняСимптоми захворювання виразно проявляються у фазі кущіння. На піхвах листя і листових пластинках з верхньої сторони утворюються овальні плями 5 ... 7 мм в довжину, пісочного кольору з блідо-коричневою облямівкою, в центрі таких плям добре помітний чорний наліт. Надалі уражені листя жовтіє і відмирає. 

 

Хвороба зачіпає, головним чином, піхви листя, але може переходити і безпосередньо на стебло, на окремих рослинах виявляється ураження підземної частини. У міру росту рослин, симптоми хвороби поширюються вгору по стеблу. В цей час на них формується рясний наліт міцелію: свіжі плями білого кольору (звідси назва хвороби), старі - сірого. На внутрішніх тканинах стебел в міцеліальних строме формуються численні чорні плодові тіла з витягнутими устьицами, які наскрізь пронизують стінку стебла.

 Устячка плодових тіл на поверхні плям, а частіше по всій поверхні стебла, виступають численними чорними горбками на 1 ... 2 мм назовні, надаючи стеблах шорсткість. Вражений стебло стає ламким, легко кришиться, рослини не виколошується. В окремих випадкахG. cerealis був виявлений на колосі і навіть в насінні пшениці.

 

Біологія збудникаЗбудник зберігається на рослинних рештках у вигляді сумок з сумкоспорами в Перітеціі. Пізньої осені, при сприятливих умовах, сумкоспори починають проростати і заражають рослини, реалізуючи не весь потенціал суперечка. Ранньою весною сумкоспори продовжують проростати іреалізовивать інфекційний потенціал до закінчення весняного кущіння. У дапьнейшем протягом вегетаційного періоду поширення збудника від однієї рослини до іншої не відбувається. 

 

Поразка озимої пшениці гібеллінозом викликає великі втрати врожаю зерна. У разі сильного ураження рослини відмирають, не даючи врожаю. При слабкому ураженні стебла або не виколошується, або утворилися колосся погано Озерний зниження маси зерна з одного колоса може досягати 85%. Крім того, захворювання призводить до ламкості стебел, вони безладно полегают, що ускладнює збирання врожаю.

 

Джерела інфекціїРослинні залишки.

Сприятливі для патогена умови

 

До збільшення шкодочинності гібелліноза призводить повсюдне впровадження оранки без обороту пласта.

 

Агротехнічні заходи боротьбиДотримання сівозміни, оранка з оборотом пласта, правильне внесення мінеральних добрив на підставі даних агрохімічного аналізу, оптимально пізній термін сівби.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи