Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Блішки

Блішки

Шкідники відносяться до загону твердокрилих, сімейству Листоїди

 

Культури

 

Ушкоджують практично всі зернові культури, кукурудзу.

 

Опис шкідника

 

Жуки довжиною від 1,5 до 2,5 мм, чорні з зеленуватим відливом або темно-бронзові з зеленуватим відливом. У жука смугастої хлібної блішки на надкрилах широка світло-жовта поздовжня смуга, лоб і тім'яна частина голови покриті точками, личинка до 3,5 мм жовта в рідкісних волосках, останній сегмент черевця з довгим, злегка загнутим догори шипиком, має три пари грудних ніг. 

У жука великий стебловий блішки переднеспинка з мелкоточечной пунктируванням, ноги одноколірні, чорно-бурі, личинка до 5 мм, біла з темно-бурою голівкою, дрібними бурими цятками на тілі і трьома парами грудних ніг. У жука звичайної великий стебловий блішки переднеспинка грубо пунктирована, передні стегна червоно-бурі, личинка до 4 мм, зовні схожа на личинку великий стебловий блішки. Задні ноги жуків стрибальні.

 

Характер пошкоджень

 

У смугастої стебловий блішки основний шкоди завдають жуки, зскрібає паренхиму з верхньої сторони листів злаків. Сильно пошкоджені рослини жовтіють і всихають. У великий стебловий блішки основний шкоди завдають личинки, які після виходу з яйця, яке самки відкладають в тканину відмираючих прикореневого листя, проникають всередину стебел рослин, вигризають в них хід і знищують точку росту. У пошкоджених рослин жовтіє і в'яне центральний лист, гине стебло, не утворюється колос. 

Звичайна стеблевая блошка з біології та шкодочинності схожа з великою, за винятком того, що самки відкладають яйця у верхній шар грунту біля основи рослин. Пошкодження, що викликаються личинками стеблових блішок схожі з ушкодженнями, нанесеними шведської мухою з тією різницею,

 

Біологія шкідника

 

Зимують жуки у верхньому шарі грунту або під рослинними залишками в лісопосадках, по краю поля, в межах і т. П. Навесні жуки виходять рано і спочатку заселяють озимі зернові. Після спарювання самки відкладають яйця. Відроджені личинки після харчування окукліваются в поверхневому шарі грунту. Потім (червень - липень) з'являються жуки нового покоління, які після харчування відлітають на зимівлю. ЕПШ на сходах ярої пшениці - понад 20 ... 30 жуків на 1 м 2 в сухі спекотні роки і 40 ... 50 у вологі.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Шкідливість смугастої хлібної блішки посилюється в роки з сухою та спекотною навесні, стеблових блішок - в посушливі роки з ранньою теплою весною.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Посів ярих в оптимально ранні строки, очищення узбіч від рослинних залишків, проти стеблових блішок - вирощування сортів ярої пшениці з довгими вагінальними листям, дотримання оптимальної густоти посівів.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи