Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Бура листкова іржа пшениці

Бура листкова іржа пшениці

Збудники відносяться до грибів класу Базидіоміцети,


Культури


Вражає озиму та яру пшеницю та інші злаки.ПоширеністьЗустрічається повсюдно в регіонах вирощування пшениці.Симптоми захворюванняВиявляється на листках і піхвах рослин спочатку у вигляді бурих субепідермальной пустул (уредіній), пізніше - чорних з глянцевим відтінком (телій). Уредініі і Теліі розташовуються безладно на верхній, іноді на нижньому боці листків. Вони ніколи не зливаються в суцільні плями; навколо уредіній іноді утворюються хлоротичні і некротичні плями.Біологія збудникаГриб відноситься до облігатним паразитам з вузькою спеціалізацією. Має понад 200 фізіологічних рас, які розрізняються по вірулентності. Існує дві форми: європейська і сибірська. Перша утворює ецідіальное спороношение на васілістніка малому і жовтому, сибірська - на ліщині. У європейській частині Росії бура іржа частіше розвивається за неповним циклом, так як уредініогрібніци зимують на сходах озимих. 

При розвитку по повному циклу (наприклад, в Сибіру) теліоспори проростають і утворюють базидії з базидиоспорами, які заражають рослини. Еціальная стадія розвивається на проміжному господаря, а потім на листках пшениці формується уредініостадія. Інкубаційний період залежно оттемператури повітря триває 5 ... 18 днів. 

 

Джерела інфекціїРезерваторами інфекції є сходи падалиці, злакові бур'яни і проміжні господарі василистник і ліщина. Додатковими джерелами інфекції можуть служити уражені рослини жита, ячменю, козячої пшениці, пирію повзучого, тонконога звичайного, тонконога вузьколистого, костриці луговий і ін.Сприятливі для патогена умовиЗараження пшениці можливо при широкому діапазоні температур - 2,5 ... 31 ° С (оптимум 15 ... 25 ° С) і наявності крапельно-рідкої вологи. Збереження та накопичення інфекції сприяють прохолодна і волога погода в серпні і у вересні, відносно тепла зима, інтенсивне випадання осадкою в першій половині вегетації і в період колосіння.


Агротехнічні заходи боротьбиДотримання сівозміни, просторова ізоляція посівів озимих від ярих зернових, знищення проміжних рослин - господарів на відстані не менше 500 м від полів зернових, своєчасне прибирання в стислі терміни, лущення стерні, посів в оптимальні терміни, внесення добрив, повітряно-тепловий і сонячний обігрів насіння , вирощування стійких сортів.

 

Препарати для боротьби

Другие статьи