Корзина
126 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380671923086

Озима совка

Озима совка

Шкідник відноситься до загону Лускокрилі, сімейству Совки

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує понад 140 видів рослин, найбільш сильно - озимі жито і пшеницю, картоплю, буряк, капусту, тютюн, баштанні культури.

 

Опис шкідника

 

Розмах крил метелика 34 ... 45 мм, передні крила бурі або майже чорні, ниркоподібне, кругле і клиновидное плями оточені темною облямівкою, задні - світло-сірі або майже білі з тонким темним оздобленням по зовнішньому краю, антени самок щетінковідниє, самців - борін. 

Яйце світло-жовте, 0,5 ... 0,6 мм в діаметрі, з 44 ... 47 радіальними ребрами. Гусениця довжиною до 52 мм, землисто-сіра, іноді злегка зеленувата, з жирним блиском, зверху дві зближені темні смуги, лобові шви сходяться у потиличного отвори. У розвитку проходить 6 віків. Лялечка завдовжки 16 ... 20 мм, червонувато-коричнева, з двома шипиками на останньому сегменті черевця.

 

Характер пошкоджень

 

Гусениці виїдають проростають насіння і перегризають стебла сходів зернових, об'їдають коріння сходів буряків, на просапних та овочевих нерідко вигризають отвори в листках молодих рослин, або з'їдають їх повністю.

 

Біологія шкідника

 

У зоні, де розвивається одне покоління озимої совки (Центральний регіон і північні райони Росії) шкідник пошкоджує озиму жито і картопля, в зоні двох поколінь (південні регіони) перше покоління харчується на цукровому буряку, кукурудзі, тютюні і просі, а друге переходить на озимі злаки і баштанні культури. Зимують закінчили харчування гусениці в грунті на глибині 10 ... 25 см, вони переносять холоду до -11 ° С. 

 

У зоні нестабільного другого покоління часто зимують гусениці молодших вікових груп у верхніх шарах грунту, які при -5 ° С нерідко гинуть. Навесні гусениці піднімаються у верхні шари грунту (5 ... 6 см) і заляльковуються в гладкостінних земляних камерах. Років метеликів відбувається з початку червня (північ) або з кінця квітня (південь). Триває він 3 ... 7 днів.

 Метелики відкладають яйця (400 ... 500 на 1 самку) вночі по одному або невеликими групами на нижній бік листків бур'янів, рослинні залишки або грунт. У зоні бурякосіяння метелики першого покоління відкладають яйця на рослини буряка, кукурудзи, рідше на просо і овочеві культури, другого - на поля під озимі злаки або поля з низькорослими просапними культурами. Через 3 ... 17 днів в залежності від температури, виходять гусениці, які в основному мешкають в грунті або під грудками і в тріщинах її поверхні, а вночі активно харчуються. При рясних опадах вони нерідко гинуть. Спочатку вони харчуються на бур'янах, потім переходять на культурні рослини. На півночі гусениця розвивається 90 ... 100 днів, на півдні - 24 ... 36.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Оптимум для літа совки - температура 15 ... 25 ° С і вологість 50 ... 80%.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Міжрядні обробки просапних в період масового окукливания личинок, зяблева оранка, знищення бур'янів на полях і скошування їх на крайових ділянках, введення в сівозміну зайнятих парів під посів озимих злаків.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи