Корзина
131 отзыв
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380671923086

Оклична совка

Оклична совка

Шкідник відноситься до загону Лускокрилі, сімейству Совки.

 

 

 

 

 

 

Культури

Багатоїдний шкідник. Пошкоджує картоплю, капусту, тютюн, овочеві, баштанні культури, озимі зернові: жито, пшеницю.

 

Опис шкідника

 

Метелик з розмахом крил 32 ... 45 мм. Забарвлення передніх крил варіює від жовтувато-сірого до коричневого або темно-бурого. Ниркоподібне пляма коричнево-чорного кольору, трохи темніше круглого плями. Клиновидное пляма у формі вузької чорної стрічки. У самців задні крила світлі, вусики короткогребенчатие, покриті віями. 

У самок задні крила бурі. Яйце жовтувато-біле, з 34 ... 48 радіальними реберцями, діаметр 0,7 ... 0,9 мм. Личинка (гусениця) довжиною 33 ... 50 мм. Покрови жовтуваті або сіро-коричневі, матові. Груди і голова рудого відтінку. Лялечка завдовжки 16 ... 17 мм. Покрови жовто-бурі.

 

Характер пошкоджень 

 

Гусениці виїдають проростають насіння і перегризають стебла сходів зернових, об'їдають коріння сходів буряків, на просапних та овочевих нерідко вигризають отвори в листках молодих рослин, або з'їдають їх повністю.

 

Биология вредителя

 

Самки відкладають яйця на грунт, сухі залишки рослин і розташовані у землі листя. Ембріон закінчує розвиток за 12 ... 14 днів. Личинка (гусениця) здатна успішно розвиватися на 75 видах рослин з 35 сімейств. Зимують дорослі гусениці або пронімфи в грунті. Окукливаются навесні. 

 

У деяких регіонах, зокрема, в Західному Сибіру, ​​на зимівлю йдуть гусениці 4 ... 5 вікових груп, перезимувавши, навесні закінчують харчування, і тільки потім заляльковуються. Окукліваніе проходить в грунті на глибині не більше 10 см. Тривалість розвитку лялечки залежить від клімату місця проживання виду. Імаго першого покоління виходить з лялечки в кінці травня. 

 

При розвитку декількох поколінь за вегетаційний період терміни розвитку генерацій можуть накладатися один на одного. За вегетаційний період на півночі ареалу розвивається тільки одне покоління, на південь від кордону степу і лісостепу - два, в Азербайджані - три покоління.

 

 У природі гусениці живуть на дикорослих травах, переважно родини лободових і складноцвітих.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

У степовій зоні гусениці першого покоління диапаузирующих і літ метеликів другого покоління менш інтенсивний і не численний.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Якісна і своєчасна обробка грунту на парових полях і просапних культурах, знищення бур'янів, поливи.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи