Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Пшенична муха

Пшенична муха

Шкідник відноситься до загону Двокрилі, сімейству Мухи-квіткарки

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує в основному яру і озиму пшеницю, жито, тритикале.

 

Опис шкідника

 

Доросла комаха чорне, блискуче, довжиною 3,5 ... 6 мм. Крила димчасті, темно-сірого (до чорного) або темно-коричневого кольору. Яйце овальне, довжиною близько 1 мм, молочно-біле. 

 

Личинка білого забарвлення, довжиною до 10,2 мм. Лялечка прихована, пупарий від солом'яно-жовтого до темно-коричневого кольору.

 

Характер пошкоджень 

 

Відроджені личинки спускаються в основу стебла рослин, роблять характерний тільки для пшеничного мухи надріз підстави виходить листа і потім повністю знищують конус наростання. Центральний лист жовтіє, знічується, засихає і незабаром відвалюється, після чого зовнішніх ознак пошкодження на видно. Якщо рослина до часу загибелі стебла не почало кущитися, воно гине, якщо початок - виживає, але урожай значно знижується.

 

Біологія шкідника

 

Зимують закінчили розвиток личинки в пупарії між країнами пошкоджених рослин або поруч з ними, рідше - в пошкоджених стеблах. В кінці лютого - початку березня окукліваются. Ранньою весною починається років імаго. Приблизно в середині квітня самки приступають до яйцекладки. 

Що вийшли личинки заляльковуються в грунті з кінця квітня до початку травня. Основну шкоду муха заподіює в другому поколінні восени, у другій - третій декаді вересня. Всього розвивається два покоління в сезон. ЕПШ при виході і розгортанні другого листа на половину його довжини - 8 ... 12 мух і більш на 1 пастку на добу або 6 ... 8 екземплярів на 100 помахів сачком.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Муха більш небезпечна в умовах недостатнього зволоження.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Післязбиральної лущення стерні, посів ярої пшениці в оптимальні терміни, озимої - в оптимально пізні терміни, внесення добрив.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи