Виноградна пістрянка

Шкідник відноситься до загону Лускокрилі, сімейству пістрянка.
Культури
Пошкоджує виноград.
Поширеність
Північно-Кавказький регіон.
Опис шкідника
Метелики в розмаху крил 20 ... 25 мм; верхня сторона крил темно-коричнева з металевим відблиском; тіло темно-синє. Гусениця довжиною до 20 мм, з чотирма рядами коричневих бородавок, покритих помаранчевими волосками.
Характер пошкоджень
Ранньою весною гусениці виїдають нирки, пізніше переміщаються на листя, скелетують, потім продірявлюють їх наскрізь.
Біологія шкідника
Зимують гусениці 2 ... 3-го віку в щілинах і тріщинах кори в павутинних коконах. Гусениці, що вийшли із зимівлі, активні вранці та вдень, перед заходом сонця ховаються в тріщини кори і інші укриття.
Перед початком цвітіння під опалим листям і відсталою корою, а також у верхньому шарі грунту починається окукливание закінчили розвиток гусениць. Фаза лялечки триває 2 ... 3 тижні.
Вилітають метелики далеких перельотів не здійснюють, чи не харчуючись, спаровуються і приступають до відкладання яєць, розміщуючи їх купками від декількох десятків до декількох сотень яєць на нижню сторону листя. Загальна плодючість близько 600 яєць.
Гусениці відроджуються через 7 ... 10 днів, з другої половини липня починають йти в місця зимівлі. Протягом року розвивається в основному одне покоління. Лише невелика частина гусениць встигає закінчити розвиток до осені і дає початок часткового другого покоління. ЕПШ - пошкодження більше 5% нирок в період їх набухання.
Умови, що впливають на розвиток шкідника
Більше пошкоджуються пізні сорти, особливо в роки з холодною весною, затримує зростання виноградної лози, а також загущені плантації, що створюють сприятливий для пестрянки мікроклімат.
Агротехнічні заходи боротьби
Правильна підрізування і формування кущів, обробка грунту в міжряддях, очищення штамбів від відмерлої кори.
Препарати для боротьби