Корзина
131 отзыв
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380671923086

Виноградна пістрянка

Виноградна пістрянка

Шкідник відноситься до загону Лускокрилі, сімейству пістрянка.

 

 

 

 

 

 

Культури

Пошкоджує виноград.

Поширеність

Північно-Кавказький регіон.

Опис шкідника

Метелики в розмаху крил 20 ... 25 мм; верхня сторона крил темно-коричнева з металевим відблиском; тіло темно-синє. Гусениця довжиною до 20 мм, з чотирма рядами коричневих бородавок, покритих помаранчевими волосками.

 

Характер пошкоджень

 

Ранньою весною гусениці виїдають нирки, пізніше переміщаються на листя, скелетують, потім продірявлюють їх наскрізь.

 

Біологія шкідника

 

Зимують гусениці 2 ... 3-го віку в щілинах і тріщинах кори в павутинних коконах. Гусениці, що вийшли із зимівлі, активні вранці та вдень, перед заходом сонця ховаються в тріщини кори і інші укриття. 

Перед початком цвітіння під опалим листям і відсталою корою, а також у верхньому шарі грунту починається окукливание закінчили розвиток гусениць. Фаза лялечки триває 2 ... 3 тижні. 

Вилітають метелики далеких перельотів не здійснюють, чи не харчуючись, спаровуються і приступають до відкладання яєць, розміщуючи їх купками від декількох десятків до декількох сотень яєць на нижню сторону листя. Загальна плодючість близько 600 яєць. 

 

Гусениці відроджуються через 7 ... 10 днів, з другої половини липня починають йти в місця зимівлі. Протягом року розвивається в основному одне покоління. Лише невелика частина гусениць встигає закінчити розвиток до осені і дає початок часткового другого покоління. ЕПШ - пошкодження більше 5% нирок в період їх набухання.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Більше пошкоджуються пізні сорти, особливо в роки з холодною весною, затримує зростання виноградної лози, а також загущені плантації, що створюють сприятливий для пестрянки мікроклімат.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Правильна підрізування і формування кущів, обробка грунту в міжряддях, очищення штамбів від відмерлої кори.  

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи