Корзина
135 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380673642573
+380501012343
+380671923086

Виноградна філоксера

Виноградна філоксера

Шкідник відноситься до загону равнокрилих, сімейству Філлоксеровие.

 

 

 

 

 

 

 

Культури

Пошкоджує виноград.

Поширеність

Об'єкт внутрішнього і зовнішнього карантину. Шкодить в Північно-Кавказькому регіоні і в південній частині Поволзької.

 

Опис шкідника

 

Існує дві форми філоксери: коренева і листова. Дорослі безкрилі самки кореневий форми довжиною до 1,2 мм, довгасті, жовтувато-бурі, з 6 рядами темних горбків; хоботок довгий. Безкрилі самки листкової форми трохи крупніше, більш округлі, жовто-зелені; горбки відсутні; хоботок короткий.

 

Характер пошкоджень 

 

На уражених коренях винограду утворюються потовщення, які загнивають і відмирають. Заражені кущі винограду зазвичай гинуть через кілька років.

 

Біологія шкідника

 

Зимує на стадії яйця і личинки 1 віку. Зимуючі яйця знаходяться в тріщинах кори виноградної лози, а зимуючі личинки - на її коренях. Личинка, як нащадки з перезимували яєць, утворює галли на поверхні молодого листя. 

Особи, що розвиваються в галлах, відносяться до листовій формі. Після 4 линьок всередині галла личинка перетворюється в безкрилу самку-засновницю зеленувато-жовтого кольору, яка розмножується партеногенетически, відкладаючи до 150 ... 200 яєць. 

 

Поріддя з яйця личинка дає початок декільком наступним партеногенетичним поколінням. На початку вегетаційного періоду більша частина відроджують личинок листової форми залишається на листі, а решта йдуть на корені, перетворюючись в кореневу форму. 

 

Восени при температурі грунту 7 ... 8 ° C харчування кореневих попелиць припиняється, личинки старших вікових груп гинуть. Зимуючі личинки з притиснутими до тіла вусиками нерухомо сидять на корінцях товщиною до 3 см, з увіткненим в них хоботком. 

 

Велика частина з них знаходиться на глибині до 50 см. Навесні личинки пробуджуються. Після 4 линьок така личинка перетворюється в безкрилу самку, розмножується партеногенетически. Личинки 1 віку кореневої форми називаються бродяжками, так як, активно розміщуючись, вони іноді виходять навіть на поверхню грунту. 

 

При прогріванні грунту до 25 ° C частина личинок кореневої форми перетворюється в німфи. Німфи виходять на поверхню і після чергового линяння перетворюються в крилату полоноськи. 

 

Полоноськи відкладає на листя і пагони великі і дрібні яйця, з яких відроджуються, відповідно, самки і самці зі скороченими ротовими органами.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Піщані грунти несприятливі для розвитку. Повний цикл розвитку можливий тільки на американських лозах і американо-європейських гібридах. На європейських і азіатських сортах листова форма філоксери не розвивається, так як личинки не здатні присмоктатися до їх опушеним листям.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Вирощування стійких сортів винограду.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи