Корзина
126 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380671923086

Довгоносик довгастий листовий

Довгоносик довгастий листовий

Шкідник відноситься до загону твердокрилих, сімейству Довгоносики

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує плодові зерняткові і кісточкові культури, а також листяні породи: тополя, вільха, ліщина, черемха, дуб і ін.

 

Поширеність

 

Повсюдно.

 

Опис шкідника

 

Чорний або коричневий жук, з коричневими надкрильямі, довжиною 3,5 ... 6 мм. Верхня сторона тіла блискуча, без лусочок, з стирчать світлими волосками. Хоботок короткий, чорний на кінці часто жовто-бурий. Вусики жовті, колінчаті.

 Ноги жовті. Личинка біла, безнога, товста, зморшкувата, злегка вигнута, довжиною 4 ... 6 мм, живе в грунті, харчуючись корінням різних рослин. Там же і окукливается в земляний колисці. Лялечка відкрита, ніжно-біла, з чорними очима, довжиною близько 5 мм.

 

Характер пошкоджень 

 

Жуки, які виходять з грунту, харчуються нирками, квітками і листям різних дерев і чагарників. На листі вигризають краю пластинок. Завдає шкоди переважно плодовим розплідника і молодим садам.

 

Біологія шкідника

 

Імаго виходить з грунту навесні, у фазі рожевого бутона. Харчується нирками, листям і квітками близько місяця. Період спарювання закінчується откладкой яєць в грунт групами по 15 ... 17 шт. 

Личинка живе в грунті, харчується корінням рослин. Лялечка утворюється і розташовується у верхніх шарах грунту. 

Імаго виходить з лялечки до осені, зимує в грунті. Навесні після додаткового живлення, літа, спарювання і відкладання яєць відмирає. ЕПШ аналогічний комплексу листогризучих шкідників і настає при пошкодженні 25% листя.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Правильний вибір місця розташування саду або розсадника далеко від дикорослих і лісових насаджень, своєчасне розпушування пристовбурних кіл, знищення опалого листя, видаленні хворих і сухих гілок.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи