Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Альтернаріоз (суха плямистість листя) томата

Альтернаріоз (суха плямистість листя) томата

Джерела інфекції:

 

·         рослинні залишки різного походження; 

·         старі відмирають листя; 

·         поширенню спор збудників сприяють трипси та інші шкідники.

 

Умови, оптимальні для зараження

 

Сонячні опіки або механічні пошкодження різного походження, грибні, бактеріальні та неінфекційні захворювання (наприклад, верхова гниль внаслідок нестачі кальцію або підвищеної вологості). Інтенсивний розвиток спостерігається в жарку сонячну погоду з частими опадами або рясними ранковими росами. Гниття схильні в першу чергу плоди, розташовані внизу куща, на які потрапляє вода під час поливу.

 

Прояв в тепличних умовах

 

На листках утворюються округлі плями розміром до 1,5 см в діаметрі. Вони легко помітні, мають коричневий або темно-бурий колір, іноді сіруваті і майже завжди з концентричною зональністю. Масовий вияв захворювання на вегетативних органах спостерігається на початку плодоутворення, досягаючи найбільшого розвитку до кінця вегетації. Втрати врожаю плодів від листової плямистості в окремих випадках можуть досягати 78%.

Плодова гниль найбільш небезпечна в плівкових теплицях. Пошкоджені плоди непридатні для реалізації. Крім псування зовнішнього вигляду захворювання призводить до накопичення в плодах мікотоксинів, отруйних для людини і тварин, що зберігаються в процесі переробки плодів.

 

Заходи контролю

 

·         Вирощування гібридів, стійких до розтріскування плодів, дозволяє різко знизити їх зараженість в період дозрівання, збирання та зберігання.  

·         Ретельне видалення рослинних залишків, як джерела інфекції. 

·         Підтримка нормальної вологості в теплицях і достатнього рівня кальцію в грунті або в живильному розчині знижує кількість хворих рослин, особливо важливий своєчасний полив рослин.

·         Обприскування біопрепаратами на основі Bacillus subtilis.

·         Профілактичні обприскування фунгіцидом Квадріс  СК 0,8-1,0 л / га. У відкритому грунті - Ревус ТОП , 0,5-0,6 л / га, або  СКОР   КЕ  0,4-0,5 л / га.

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи