Корзина
131 отзыв
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380671923086

Альтернаріоз винограду

Альтернаріоз винограду

Збудник

 

Хвороба винограду, що викликає плямистості і некрози листя, черешків, пагонів, ягід. Збудник - Alternaria vitis , а також A. alternata , A. tenuissima і ін., Які відносяться до групи факультативних паразитів або сапрофітів, що поселяються на ослаблених рослинах. Розвитку альтернаріозу сприяє спекотна і волога погода. За останні роки відзначено поширення цього захворювання у всіх виноградарських районах і посилення його шкодочинності.

 

Візуальна діагностика

 

Листя і пагони. Уражені листки і пагони винограду покриваються світлими сріблястими плямами, які можна легко прийняти за сліди оїдіуму . З віком плями темніють і набувають коричневий відтінок. При сильному розвитку захворювання листя чорніють і засихають. Міцелій і спори видів Alternaria були виявлені навесні на уражених очках молодих пагонів, квітконіжках.

Ягоди. Симптоми захворювання проявляються на зрілих ягодах у вигляді світлого металевого блиску. Потім на поверхні ягід розвивається темно-сірий грибний наліт. Ягоди зморщуються і набувають неприємного смаку. Альтернаріоз небезпечний при зберіганні винограду.

 

Мікроскопічний аналіз

 

Заражений матеріал поміщають у вологу камеру і витримують при кімнатній температурі протягом 24-48 годин. У цих умовах утворюється темно-сірий або оливковий бархатистий наліт, що являє собою міцелій і спороношення збудника. В поле зору мікроскопа добре видно гіфи, конідієносци і конідії гриба. 

Залежно від віку та виду альтернарії вони можуть бути безбарвними або мати різні відтінки оливково-бурого забарвлення. Конідієносці прості, до 50 мкм завдовжки.

 

Конідії характерною грушоподібної форми з поперечними і поздовжніми перегородками. Їх розміри 20-38 × 9-18 мкм. Види альтернарії легко виділяються в чисту культуру і активно ростуть на щільних поживних середовищах різного складу, утворюючи сірі або Темна колонії.

 

Цикл розвитку збудника і методи його контролю

 

Цикл розвитку альтернаріозу

Збудник зимує у вигляді конідій і міцелію в корі, уражених рослинних рештках, у вигляді мікросклероції і конідій в грунті і корі, крім цього, велика кількість рослин-господарів і сапротрофного спосіб життя гриба сприяють постійному накопиченню і присутності інфекції.

Симптоми захворювання явно проявляються, як правило, у другій половині вегетації, але захисні заходи необхідно починати в весняний період контактними медьсодержащими фунгіцидами та фунгіцидами, що містять манкоцеб ( Діта М-45, СП ,  Ридоміл Голд МЦ, ВДГ ), починаючи з періоду змикання ягід у гронах, слід використовувати системні фунгіциди ( СКОР, КЕ , Квадріс, СК ) з інтервалом між обробками 10-14 днів.

 

Препарати для боротьби

Другие статьи