Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Альтернаріоз (пурпурна плямистість) лука

Альтернаріоз (пурпурна плямистість) лука

  Джерела інфекції:

·         рослинні залишки;

·         насіння;

·         в меншій мірі хворі цибулини;

·         грунт з склероціями залишається зараженої протягом двох років.

 

Умови, оптимальні для зараження

 

Інфікування починається при температурі 4 ... 13ºС, а оптимум припадає на температуру 18 ... 25 ° С. Для проростання конідій на аркуші потрібно не менше 8 годин зволоження. 

Захворювання поширене в усіх районах вирощування цибулі, але найбільш небезпечно в умовах теплого вологого клімату, може посилюватися при внесенні високих доз азотних добрив і при наявності інших захворювань (наприклад, пероноспорозу). Опади і рясні роси сприяють поширенню альтернаріозу в період вегетації. Альтернаріозу більшою мірою схильні до старі, фізіологічно ослаблені листя.

 

Прояв в польових умовах

 

Плямистість помітно знижує товарні якості цибулі на перо, зменшує товарність і урожай цибулин, а також викликає щуплість насіння. На листі і стрілках спочатку утворюються дрібні добре помітні овальні водянисті плями з білим центром. Потім вони розростаються до 2 см в довжину, набувають концентричність, темніють, стаючи коричневими, іноді коричнево-бордовими або фіолетовими. Краї некрозів зазвичай з більш-менш вираженим червонувато-пурпуровим відтінком, оточені жовтою зоною (хлорозом). 

Коли плями зливаються один з одним, утворюється кільце, лист або стрілка переломлюється і відмирає. У вологих умовах на некрозах з'являється наліт конідіального спороношення сіро-чорного кольору. З вегетативних частин рослини хвороба переходить на цибулини, які також уразливі для цього гриба. Уражені тканини спочатку водянисті,

 

Подібні за розміром і кольором плями на луці з'являються при зараженні його грибом Stemphylium vesicarium . На поверхні плям може з'являтися спороношение сапротрофних грибів, в тому числі інших видів Alternaria (наприклад, A. tenuissima ).

Заходи контролю:

·         Дотримуватися правильну агротехніку, в тому числі при веденні насінництва: забезпечити просторову ізоляцію насіннєвих і товарних ділянок.

·         Профілактичні обробки рослин проти пероносопороза фунгіцидами Рідомил  ГОЛД МЦ 2,5 кг / га, Квадріс 0,8-1,0 л / га, ПЕРГАДО ®  М 4,0-5,0 кг / га, БРАВО ® * 3,0 л / га будуть ефективні проти альтернарії.

· Знищувати рослинні залишки і хворі цибулини.

* Цибуля (насіннєві посіви) 

 

Препарати для боротьби

 

Другие статьи