Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Белокрилка теплична, або оранжерейна

Белокрилка теплична, або оранжерейна

Джерела, біологія, морфологія

  • Белокрилка може зберегтися тільки на живих рослинах в теплицях, в тому числі на засмічених (осоті, мокриці, ториця, кульбабі, а також на березі, клені американському і тополі).
  • Можливий занос шкідника в теплицю з кімнатних рослин (фуксія, пеларгонія, цитрусові та ін.) З офісних приміщень і заліт в весняно-літній період з прітеплічного простору.

Оптимальні умови для розвитку

Температура повітря 22-25 ° С і відносна вологість повітря 70-80%. При сприятливих умовах белокрилка утворює щільні колонії на листках томата. Для шкідника характерно ярусное розподіл особин: на молодому листі імаго і яйця, нижче - личинки, потім німфи і на нижніх листках - пупарії і імаго нового покоління.

Шкідливість

Пошкодження, що наносяться тепличної білокрилкою, не мають специфічного характеру, вони нагадують пошкодження попелицями. Про наявність шкідника можна судити лише за результатами безпосереднього спостереження.

 Белокрилка забруднює листя медвяної росою, від чого вони починають блищати і надалі покриваються сажистий грибом, або «черню». Зі зростанням чисельності зростає інтенсивність забруднення плодів, що знижує їх реалізаційну ціну.

Теплична білокрилка - переносник багатьох фітопатогенних вірусів: тютюнової мозаїки, мозаїки томата, Х-вірусу картоплі, мозаїки огірка. До передачі вірусів здатні самці і самки, а в ряді випадків - личинки.

 

Заходи контролю

 

  • Знищення шкідника і бур'янів в межоборотний період.
  • Зміна культур не допомагає, тому що шкідники успішно розмножуються практично на всіх тепличних рослинах.
  • Для захисту тепличних рослин краще використовувати біологічні засоби (паразитів і хижаків) і клейові цветоловушках.
  • Найбільш ефективні препарати, що володіють трансламінарну і системною активністю. Для боротьби з комахами, що смокчуть Актара ВДГвнесення під корінь 0,4-0,8 кг / га в залежності від висоти рослин. Обприскування проти комплексу шкідників ВОЛІАМ ФЛЕКСИ СК 0,3-0,4 л / га.
Другие статьи