Корзина
125 отзывов
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380675632629

Журчалка цибулевий, або корнеедка луковая

Журчалка цибулевий, або корнеедка луковая

Джерела шкідника

зимуючі пупарії в грунті, у тому числі перше покоління вилітає на початку червня.

Умови, оптимальні для зараження

Перше покоління лушпиння журчалки вилітає на початку червня. Років мух триває близько місяця. Розвиток одного покоління при сприятливих умовах повинен бути завершений протягом 30 діб. Нова генерація мух з'являється в кінці липня, їх Років триває в серпні. Личинки другого покоління шкодять в серпні-вересні. Диапаузирующих личинки 3-го віку залишаються в цибулинах або зимують в грунті на глибині 5-8 см. Навесні, при температурі грунту вище + 8 ° С вони заляльковуються.

Прояв в польових умовах

Пошкоджені рослини відстають у рості, кінці листя жовтіє і в'яне. Цибулини розм'якшуються, при загнивання набувають специфічний запах. При груповому живленні відбувається руйнування внутрішньої частини цибулини, перетворюється в чорну гниючу масу. Журчалки, на відміну від цибулевої мухи D. antiqua, шкодять в другій половині вегетаційного періоду.

Заходи контролю:

  • Необхідно своєчасно збирати і видаляти післяжнивні залишки, з наступною глибокою осінньої оранкою грунту.
  • Дотримання 3-річного сівозміни. Ранній посів дозволяє піти від сильного пошкодження першим поколінням шкідника. Мінімальний вплив при прополюванні, оскільки мухи залучаються запахом пошкодженого лука.
  • Важливий правильний підбір сортів. На гострих сортах з високим вмістом сухих речовин (до 18%) і ефірного масла (до 0,05%) пошкоджених лушпиння мухою нижче в 3-4 рази.
Другие статьи