Корзина
131 отзыв
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380671923086

Кліщ кореневої цибульний

Кліщ кореневої цибульний

Джерела шкідника

 

  • Несприятливі умови кліщі переживають в стадії гипопус, в якій здатні тривалий час не харчуватися. Вони прикріплюються до комах (мухи-журчалки), за допомогою яких розселяються.
  • Цибулевий кореневої кліщ мешкає в грунті під овочевими культурами, куди заноситься з посадковим матеріалом, інвентарем. Зустрічається повсюдно.

 

Умови, оптимальні для зараження

 

Кліщ веде активне життя в інтервалі температур від 5 до 32 ° С. В оптимальних температурних умовах (25 ... 26 ° С) і 100% відносній вологості повітря одне покоління розвивається 9-11 діб. При недотриманні технології зберігання, коли зростає вологість, кліщ швидко розмножується.

 При зниженні відносної вологості до 60% розмноження припиняється, з'являються гипопус. Шкода від кліща посилюється тим, що в пошкоджені їм цибулини проникають збудники хвороб. Спільно з кореневим кліщем мешкають і інші комор кліщі. У період вегетації часто зустрічається шаробрюхій кліщ Caloglyphus sphaerogaster.

 

Прояв в польових умовах

 

Кореневі кліщі зазвичай проникають в цибулини, пошкоджені комахами, нематодами і пліснявими грибами, істачівают донці по краях, перетворюючи цибулину в трухляву масу. Пошкоджене донці відвалюється. 

Зовнішня поверхня м'ясистих лусок покривається бурою потертю. Цибулини стають м'якими, легкими, часто загнивають. Дрібні цибулини в сховище швидко висихають і тверднуть.

 

Заходи контролю

 

  • Овочесховища очищають від рослинних залишків та дезінфікують перед новим сезоном.
  • Газацію сірчистим ангідридом проводять в герметично закритому сховищі при експозиції протягом 24-36 годин. Потім сховищі провітрюють протягом 48 годин і білять вапняним молоком (2 кг вапна на 10 л води).
  • Розміщення посівів або посадок цибулі в 3-4-річному сівозміні після багаторічних трав, зернобобових культур, капусти, огірка або інших попередників. Зяблеву оранку проводять із закладенням рослинних залишків.
  • Перед висадкою і в період вегетації пошкоджені цибулини вибраковують. Прибирати урожай необхідно в суху погоду, бадилля cрезать.
  • Перед закладанням на зберігання цибулю добре просушують спочатку в поле, а потім в сушарках при температурі 35 ... 37 ° С протягом 5-7 діб. Заражений севок перед закладкою на зберігання обкурюють сірчистим газом (70-80 г сірки на 1 м 3 приміщення) протягом 2 діб або посипають сухим крейдою (20 кг на 1 т севка).
  • Навесні перед висадкою матковий цибулю рекомендується обробляти інсектицидами, потім просушувати в природних умовах.
Другие статьи