Кошик
139 відгуків
ТОВ Інтер-Агро С
+380 671923201
+380671923201
+380500119943
+380671923086

Горохова попелиця

Горохова попелиця

Шкідник відноситься до загону равнокрилих, сімейству Попелиці.

 

 

 

 

 

 

 

Культури

 

Пошкоджує горох, кормові боби, вику, конюшина, люцерну та інші бобові.

 

Поширеність 

 

У Центральному, Волго-Вятському, Центрально-Чорноземному, Північно-Кавказькому, Поволзькому і Уральському регіонах.

 

Опис шкідника

 

Тіло партеногенетичною самки овальної форми, довжиною до 4,5 мм, світло-зелене, іноді з рожевим відтінком, антени, як правило, довше тіла, 6-тічленіковие, перші 4 членика зелені, інші темні, кінці стегон, гомілки і лапки чорні, довгі сокові трубочки і хвостик блідо-зелені.

 

Характер пошкоджень 

 

Найбільшої шкоди завдають в період бутонізації та цвітіння бобових. Заселені рослини відстають у рості, пошкоджені листя деформуються і скручуються, пагони викривляються. Знижується врожай насіння і їх посівні якості. Попелиця переносити більше 30 видів вірусних хвороб.

 

Біологія шкідника

 

Немігрірующій вигляд. Зимують яйця на нижньому боці стебел дворічних і багаторічних бобових. Навесні вийшли личинки починають активно харчуватися і формують покоління безкрилих самок-засновниць. Кожна самка партеногенетично живородінням отрождает 50 ... 170 личинок.

Починаючи з третього покоління, в популяції з'єднання є крилаті самки-расселітельніци, які перелітають на культурні рослини і кожна отрождает близько 30 личинок. Літні личинки розвиваються за 8 ... 10 днів і колонії попелиць стрімко ростуть. Восени з'єднання є крилаті самки-полоноськи, частина яких повертається на багаторічні бобові трави і відроджують личинок, які стають безкрилими самками двостатеві покоління.

Решта на однорічних бобових самки відроджують личинок, які стають крилатими самцями, які перелітають на багаторічні трави і спаровуються з самками. Останні відкладають зимуючі яйця (до 18 на самку). Розвивається в 4 ... 12 поколіннях. ЕПШ з фазі бутонізації та цвітіння гороху - 20% рослин, заселених колоніями попелиць.

 

Умови, що впливають на розвиток шкідника

 

Зливові опади або посуха знижують чисельність попелиць у літній період. Знижені температури уповільнюють їх розвиток.

 

Агротехнічні заходи боротьби

 

Просторова ізоляція посівів багаторічних від однорічних бобових, оранка, прибирання рослинних залишків, оптимально ранній посів і раннє збирання гороху, вирощування ранньостиглих сортів, штучне дощування.

 

Препарати для боротьби

 

Інші статті